Понеділок, 28.09.2020, 22:54

«  Листопад 2013  »

• Головна » 2013 » Листопад » 11

Дорогі учні!

Шановні вчителі і батьки!

Сьогодні якість освіти стала пріоритетом у розвитку суспільства, одним з тих критеріїв,  за  яким  оцінюється конкурентоспроможність  держави,  стрімкість  її поступу  в  суспільному прогресі людства. Не випадково світове співтовариство при оцінюванні якості людського життя неодмінно враховує показники якості освіти.

Якість загальної середньої освіти – доволі різнобічне поняття. Вона залежить від багатьох чинників, зокрема таких як досконалість навчальних програм  і підручників, організація навчального процесу, педагогічна майстерність учителів,  інформатизація освіти, оснащення сучасним навчальним обладнанням тощо. Найбільш об’єктивним відображенням якості  освіти  є результативність навчальної діяльності учнів,  їхня  здатність  застосовувати  здобуті  знання  і  вміння  в  практичній  діяльності.  Тому  важливо  знати,  який рівень навчальних  досягнень мають учні на різних  етапах навчання,  зокрема після  завершення початкової та основної школи.

Національна академія педагогічних наук відгукнулася на ініціативу Міністерства освіти і науки щодо проведення моніторингу якості загальної середньої освіти і здійснюватиме його науковий супровід. Учені академії спільно з учителями та методистами підготували відповідні матеріали  (тести, анкети,  інструктивні вказівки тощо)  і по завершенню моніторингу проаналізують одержані результати, щоб зробити належні висновки і надати рекомендації з підвищення якості шкільної освіти.

Моніторинг  не  передбачає  контролю  діяльності  педагогів  чи  навчальних  закладів,  а має на меті з’ясувати типові помилки і прогалини у засвоєнні змісту загальної середньої освіти, виявити болючі проблеми сучасної школи та визначити дієві шляхи  їх подолання. Ми сподіваємося на розуміння Вами важливості цього заходу і сумління в досягненні об’єктивного результату.

Бажаю всім Вам успіхів і натхнення!

Національної академії педагогічних

наук України                                                                              В.Г. Кремень

Переглядів: 315 | Додав: sht-school | Дата: 11.11.2013